Innowacje w maszynach Logopaka serii „plus”

Innowacje w maszynach Logopaka serii „plus”

Logopak był pionierem rozwiązań z zakresu druku i naklejania etykiet, gdy 35 lat temu stworzył pierwszy system etykietowania. Wciąż utrzymuje swoją pozycję lidera w tej dziedzinie dzięki wprowadzanym innowacjom i wysokiej jakości.
Etykieciarki serii 500 (na kartony) i 800 (na palety) od dawna są standardem przemysłowym oraz pierwszym wyborem dla użytkowników końcowych wymagających najwyższej niezawodności i wydajności. Są idealne dla firm, które chcą zautomatyzować proces ręczny, zachowując zgodność z GS1. Teraz te niezawodne urządzenia zostały udoskonalone.

Wyzwaniem było dostarczenie najbardziej przyjaznej dla użytkownika maszyny na rynku, zastępując zużywające się części najnowocześniejszą technologią silnika i kontynuując tradycję wysokiej jakości niemieckiej inżynierii. W wyniku intensywnego rozwoju i po wszechstronnych testach Logopak wprowadził na rynek nowe modele 500+ i 800+, napędzane technologią Digi.

Nowy, przejrzysty design, dzięki otwartej konstrukcji umożliwia zakładanie materiałów eksploatacyjnych z boku. Liczba rolek została zredukowana do minimum, aby umożliwić szybkie uzupełnianie materiałów.

Sprzęgła mechaniczne należą już do przeszłości – wszystkie silniki napędowe są teraz sterowane elektronicznie za pomocą napędu Digi. Materiały eksploatacyjne są monitorowane przez enkodery przyrostowe, które wyświetlają bieżący pozostały procent i czas pracy przy bieżącym poziomie materiałów, na wyświetlaczu  lub w eksporcie sieciowym (poprzez wymianę danych). Naciąg wstęgi z etykietami oraz taśmy termotransferowej również sterowane są elektronicznie, co zmniejsza liczbę czynności serwisowych i przerw. Używane są jumbo role o długości 800 m z etykietami i taśmą termotransferową, aby wydłużyć czas pracy ciągłej.

Seria „plus” posiada głowice otwarte z boku i ręczny przełącznik druku dla ułatwienia obsługi. Głowice Logopaka o długiej żywotności wykorzystują technologię flat head umożliwiającą wydruk 100 etykiet na minutę przy odpowiednim rozmiarze etykiety i aplikatorze.

Zespół inżynierów Logopaka włożył duży wysiłek w uczynienie maszyn serii „plus” łatwymi w obsłudze. Sposób zakładania materiałów eksploatacyjnych został uproszczony, a enkodery przyrostowe umożliwiają operatorowi precyzyjne zaplanowanie momentu wymiany roli. Mechaniczne sprzęgła i paski zostały zastąpione kontrolą elektroniczną, a mniej części zużywających się oznacza też łatwiejsze serwisowanie.